O hoteli

Hotel SPOLCENTRUM *** má výhodnú polohu v strede podtatranského regiónu, nachádza sa v malom meste Svit neďaleko Popradu. Poloha Svitu je ideálna ako nástupné miesto do centrálnej časti Vysokých Tatier (zo Svitu do Starého Smokovca je cca 12 km cez Batizovce a Gerlachov) a cesta autom trvá asi 15 minút. Z hotela SPOLCENTRUM je jedinečný pohľad na panorámu Vysokých Tatier.

Svit je od Popradu vzdialený 8 km, pričom s týmto podtatranským centrom sa postupne spája do jedného turistického celku. Mestá spája aj nový cyklistický chodník, ktorý sa vinie popri rieke Poprad až do rekreačného strediska Lopušná dolina. V zimných mesiacoch smeruje do tohto strediska veľa návštevníkov kvôli lyžiarskemu areálu s vynikajúcimi zjazdárskym i bežeckými traťami.

Z ostatných zaujímavostí v okolí je potrebné spomenúť rekreačno-zábavné centrum Aqua City v Poprade (10 km), Levoču s historickými pamiatkami (35 km), Dobšinskú ľadovú jaskyňu (30 km), Nízke Tatry - Jasná (40 km), vodný park Tatralandia v Liptovskom Mikuláši (45 km) a mnoho ďalších atraktívnych miest. Pred hotelom SPOLCENTRUM je veľké parkovisko pre 98 automobilov. Vedľa parkoviska sa nachádza park s vysokými stromami, ktorý svojou zeleňou osviežuje celé okolie. Atraktívnosť hotela SPOLCENTRUM zvyšuje jeho centrálna poloha v meste Svit.